7 Eylül 2009 Pazartesi

bosna'dan salvolar

bosna hersek - türkiye maçı öncesi bosna cephesinden çeşitli açıklamalar geldi. heyecanlılar ve oldukça iddialılar. gözdağı verenden tutunda, şans tanımayana, estonya maçıyla kıyaslayana kadar. çıkıpta yenileceğiz diyecek halleride yok tabi. 2. sıradalar ve 4 puan fark var aramızda, kalkıpta bizim bu tip coşkun hareketlere girmemiz saçma olurdu. topumuzu oynayıp bu işi bitirelim yeter. ilk defa bu kadar yaklaşmanın çoşkunluğu var içlerinde belli ki.

edin dzeko: "türkiye ile oynayacağımız maç belki de 2010 dünya kupası elemelerindeki en zorlu ve heyecanlı karşılaşma olacak. bu, öyle bir maç ki, yüzyılda bir gelir. inanın biz şu an türk milli takımı’nın iki katı heyecanlıyız. çünkü, bu grupta ikinci olursak, tarihimizde ilk kez dünya kupası’na katılacağız. türk milli takımı’nda emre, tuncay ve arda gibi üst düzey futbolcular; bunu biliyoruz. fakat biz de bu kadar yaklaştığımız dünya kupası’na katılma şansını bırakmamaya kararlıyız."zlatan muslimovic: "gönlümüz kardeş ülke türkiye ile birlikte gruptan çıkmayı arzu ediyordu, fakat olmadı. kader bizi karşı karşıya getirdi.
dünya kupası finallerine kalarak bosna hersek tarihinde bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. biz buna sadece takım olarak değil ülke olarak inandık. saha ve seyirci avantajı bizde. edin dzeko’nun da dediği gibi, bu bizim için yüzyılın maçı olacak. ancak fatih terim’den korktuğumu itiraf etmeliyim. terim gibi usta bir teknik direktör böylesine önemli bir maç için mutlaka özel bir taktik geliştirmiştir. "
admir vladavic:" türkiye şansını belçika maçında kaybetti. o maçı kazansaydı, şimdi her şey farklı olabilirdi. finallere katılma şansı ayağımıza kadar geldi. bu fırsatı kaçırmayacağız. türkiye’yi mutlaka yeneceğiz. skor tahmininde de bulunabilirim; 2-0 kazanırız. estonya’nın bile iki gol attığı bir türk milli takımı’na bizim gol atmamamız mümkün değil."


estonya attıda biz boş mu durduk ey bosnalı kardeşim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder