8 Temmuz 2009 Çarşamba

Kombine Fiyatlar...

Birçok futbol takımının sezon öncesi eline sıcak para geçmesini sağlayan unsurların başında gelir kombine akrt satışları. kombine kart; takımınızın sezon içinde kendi sahasında oynayacağı karşılaşmaları izlemenize yarayan toplu bilet kartı diye tanımlanabilir. eğer tüm maçlara gitmek isteyen bir taraftarsanız avantajlı bir uygulama. ülkemizdeki kombine kart fiyatlarına bir baktık ve oldukça yüksek fiyatlarla karşılaştık. bu arada bu konuda en başarılı ekip fenerbahçe. fenerbahçe taraftarı 30000 civarında kombine kartla bir çok rakibini açık hemde çok açık ara farkla geride bıraktı. piyasada kombineler ne alemde bir bakalım istedik.

-kombine lideri fenerbahçe'den başlayacak olursak: en yüksek fiyat 7000 tl ve en düşük 700 tl. en düşük fiyat kale arkasındaki tribünler için geçerli. bu her yerde böyle.
-bursaspor'un ise 6000 tl ile 250 tl arasında değişiyor kombine kart fiyatları. yeni stad projesini bir türlü hayata geçiremeyen bursapsor'un eski stada 6000 istemesi yeni stad için verilecek rakam konusunda bizleri düşündürüyor.
-geçtiğimiz sezon yeni stadı olan kadir has'a geçen kayserispor'da kombine fiyatları 200 ile 500 tl arasında. geçen sezonda oldukça makul değerlere kombine kart satan anadolu aslanları, kadir has gibi bir stada oranla oldukça iyimser fiyatlar belirlemişler.
-son şampiyon beşiktaş bu sene yine inönü'de maçlarına çıkacak. geçtiğimiz sezon başında yeni stad projesi gündemde olduğundan oldukça geç satışa sunulan kombine kartlar bu sezon için 500tl ile 6900 tl arasında değişen fiyatları uygun görmüşler.

-iddialı transferlerle yeni sezona hazırlanan galatasaray'da yönetim ali samiyen'deki son sezonlarını geçireceklerini belirtsede, aslantepe inşaatında ortaya çıkan aksaklıklar; gelecek sezonda samiyen'de oynayabilecekleri isnyallerini vermeye başladı. sarı kırmızılılar yeni sezonda 760 tl(öğrenciye 475 tl) ve 4250 tl arasında değişen bir liste hazırlamışlar.
- karadeniz fırtınası trabzonspor ise ilginç bir fiyat açılımı belirledi. 200tl ile 7500 euro arasında değişiyor trabzonspor'un kombineleri. euro usulü yapılan kombine kart fiyatlandırması ilginç bir durum teşkil ediyor.
bazı takımlarımız başlamadı kombine kart satışına daha ve başlayanlardan da fiyatlarına ulaşamadıklarımız oldu. bütün sezon maçlara gidecekseniz ve niyetiniz biletleri her maç için tek tek almaksa; zarara uğrayacağınız kesin. o yüzden alabiliyorsanız sizde benim gibi gün parasından, harçlıklardan yani fedakarlık gösterebilceğiniz şeylerden parayı kombineye aktarın. ben arkadaşlarla yaptığımız gün parasını yatıracağım. ne yapayım daha maaş yok ortada. süper lig tekrar hayırlı olsun, tribünler neşe dolsun...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder