18 Temmuz 2009 Cumartesi

Kimdir Bunlar?

az önce çekilen kuralarda galatasaray ve fenerbahçe'nin rakipleri belli oldu. galatasaray, tobol takımını geçmesi durumunda sliema-netanya eşleşmesinin galibiyle; fenerbahçe ise honved takımıyla oynayacak. şahsen tanıdığım takım yok rakipler içerisinde. babam, tobol maçını alt küme takımlarıyla olan hazırlık maçlarından sandıki sonuna kadar hak veriyorum. neyse tobol'u az buçuk tanıdık. peki ya diğer takımlar? hemen baktım diğer bahsi geçen takımlara ve ufaktan bilgileri sunuyorum sizlere.


sliema wanderers: 1909da kurulmuş bir malta takımı sliema. malta süper liginde mücadele eden sliema maçlarını 17.800 kişi kapasiteli "ta' quali" stadında oynuyor. karşımızda ülkesinin canavar takımlarından biri var. malta süper liginde 26 şampiyonlukla başı çekiyor sliema. "the blues" veya "the wanderers" takımın lakapları. renkleri mavi beyaz olan "maviler" avrupa kupalarında oldukça başarısız bir performans sergiliyorlar.


****************************************************************************************


maccabi netanya: "maccabi"yi okuduğunuzda karşınızda bir israil takımı olduğunu anlamışsınızdır. 1934 yılında kurulan israil ekibinin, en sonuncusu 82-83 sezonunda olmak üzere 5 şampiyonluğu bulunuyor. renkleri sarı siyah olan netanya şehri takımının kadrosunda yabancı oyuncu bulunmuyor.

***************************************************************************************

honved: mtk'dan bir sezon sonra yine bir macar takımıyla eşleşen fenerbahçe'nin rakibi honved, 1909 yılında kurulmuş bir budapeşte takımı.10.000 seyirci kapasiteli bozsik stadyumunda maçlarını oynayan honved, geçen sezon ligi 14. sırada bitirmesine rağmen macaristan kupasını kazanarak avrupa ligi vizesini almış. ligi 13 kez birinci olarak bitirselerde en son şampiyonluğunu 1993 yılında kazanmış. renkleri kırmızı siyah olan honved, kadrosunda 9 yabancı oyuncu barındırıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder